RSS

Podpowiedź dla leniuchów :)

19 List

Słuchajcie, piłka krótka. Kto ma pomóc, ten popełniony poniżej tekst przeczyta. Kto ma olać temat, ten oleje.

Poprawność polityczna jest już wszechobecna w naszym życiu. Dla niektórych wciąż jest marginalna i śmieszna. Dla niektórych jest od dawna niebezpieczna. Ja… nie napiszę Wam jak macie o niej myśleć, bo po pierwsze kimże jestem, aby narzucać swoje zdanie, a po drugie, tak zwyczajnie, po ludzku w Was wierzę!
Darujcie, ale z braku czasu nie będę już przytaczał historii całej rozmowy jaką miałem nieprzyjemność ostatnio przeprowadzić. Sprowadziła się ona do jednego. Znowu zostałem faszystą i ksenofobem. Tak, dla tych znudzonych, znowu! Tym razem dla odmiany, ponieważ odważyłem się wypowiedzieć i obronić swoje zdanie. Tak, dla tych totalnie znudzonych, znowu!
Dlatego, że zamiast o Francji, Belgii i całym tym zgniłym i śmierdzącym zachodzie, zdecydowałem się mówić o Litwie. Dlatego, że zamiast łączyć się w bólu z Paryżem, ja zaproponowałem zainteresowanie się naszymi rodakami. Wreszcie dlatego, że próbuję pomóc Polakom na Wileńszczyźnie, zamiast Europejczykom w Paryżu.

Tak. Właśnie dlatego jestem ksenofobem i faszystą.
No, umówmy się. Nie pierwszy raz.
Życie!

Cieszy mnie natomiast fakt, że mamy w naszej pięknej Polsce wolność słowa, z której korzystać mogę do woli. I dlatego pozwolę sobie przedstawić, dla niektórych leniuchów, małą podpowiedź co i jak można zrobić…

Jak przystało na prawdziwego polskiego faszystę faworyzuję nie europejskie, nie litewskie i nie rosyjskie a polskie szkoły na Wileńszczyźnie i to do nich jeździmy z naszymi małymi akcjami. Jedną z nich, jest „Herbata”, o której więcej przeczytacie w zakładce: „Chcieć znaczy móc” https://dogonicmarzenia.wordpress.com/chciec-znaczy-moc/
Cała dysputa, w której miałem nieprzyjemność uczestniczyć opierała się na stwierdzeniu: „Jak można faworyzować dzieci ze względu na narodowość?”.
I ponieważ żadne argumenty do mojej rozmówczyni nie docierały, zaproponowałem, żeby zaczęła jeździć do litewskich, albo lepiej francuskich szkół. No, na to poszła już obraza. Przecież z faszystą nie wygrasz. Wiadomo.

No tak. O herbacie miało być 🙂
A więc na faszystowskiej akcji zbieramy faszystowską herbatę! Sic! Tak faszystowską, jak to tylko możliwe. Pamiętajcie, że robimy to dla dzieciaczków, aby w mroźne, zimowe dni miały one zagwarantowany w szkole przynajmniej jeden ciepły napój. Tak się ten mój/nasz faszyzm przejawia, więc niech tak zostanie. Chciałem tym zabieganym, albo też leniwym przedstawić propozycję do odrzucenia. Aktualnie w makro jest promocja na herbatę ekspresową. 240torebek można zakupić za 7,61pln. Jest to raczej niezła cena, można umówić się w kilka osób, podjechać i zakupić.
Cóż bardziej ucieszy dzieciaczki, niżeli szklanka ciepłej herbaty w mroźny dzień. Myślę, że taka faszystowska herbata i ciepło bijące z faszystowskich serc może sprowadzić chociaż jeden uśmiech na zmarzniętą, dziecięcą twarz.

A więc w górę serca! ‚Jeden Naród ponad granicami!’

Reklamy
 
Dodaj komentarz

Opublikował/a w dniu 19 listopada 2015 w Wileńszczyzna

 

Tagi: , ,

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

 
%d blogerów lubi to: